sobota, 22 lutego 2014

Moja kreska dla opadającej powieki a'la Azjatycki Cukier

Dla wielu z Was kreska jest niezbędnym elementem makijażu. Dla mnie nie, a już na pewno nie graficzna kreska lajnerem na górnej powiece. Taka robię rzadziej niż częściej, nie dlatego, żeby mi się nie podoba, tylko na moim oku wykonanie takowej jest mocno czasochłonne. Co więcej - jestem zdania, że odpowiednim cieniowaniem możemy stworzyć lepszy efekt na oku niż akurat krechą. Choć przyznam, czasem się ona przydaje:)

Dlatego i ja, mimo niesprzyjającej i niechętnej do współpracy kanwie - po nią sięgam. Na temat prawidłowego rysowania kreski, zwłaszcza na powiece opadającej - doktorat można by pisać. Monografii na ten temat - zarówno w świecie vlogów jak i blogów - powstało od groma. Trendy są różne - różne szkoły często wzajemnie sobie przeczą. Nie pozostaje zatem nic innego, jak poszukać własnej drogi - metodą prób i błędów, jak to w życiu...

Początkowo byłam pod wpływem doktryny głoszącej, ze na opadającej powiece powinno się rysować zewnętrznego zawijasa (tzw. jaskółkę) wcześnie i wysoko, wyżej niż kącik oka, jeszcze przed momentem, gdzie tworzą się nieszczęsne fałdki. Fakt, jakiś czas tak robiłam, jednak taka kreska jest dla mnie jakaś taka bardzo sztuczna, z obecnego punktu widzenia. Może być wręcz karykaturalna.

Niektóre guru zakazują posiadaczkom opadających powiek i kącików dojeżdżać kreską aż za kontur oka głosząc, że zawijasami gnącymi się i łamiącymi w załamkach powstających przy otwartym oku stworzą sobie one więcej szkody niż pożytku. Może i mają rację, ale ja nie lubię tej asekuracyjnej szkoły:)

Dlatego najbardziej przemówiła do mnie wykładania znanej Wam być może koleżanki z Singapuru. Nieskromnie powiem, że już wcześniej rysowałam sobie tak brawurową kreskę, wcale a wcale nie obawiając się o to, że moje spojrzenie będzie "smutne";)

Kilka fotek jak wychodzi to u mnie:







Wiem, że to co widać wyżej jest niezgodne z wieloma dogmatami;) Ale w takiej kresce czuję się najlepiej a - dzięki Bogu - mam w sobie na tyle radości i optymizmu, że smutne oko mi nie straszne;) 

Co Wy na to?

pozdrawiam!
Marta 



sobota, 15 lutego 2014

Moje walentynki:) z makijażem oczywiście!

Jak ludzie są sobie bliscy, to można walentynkować nawet w Urzędzie Miasta;) A załatwialiśmy sprawę bardzo mocno związaną z tym blogiem - otóż nasza firma już oficjalnie może świadczyć usługi wizażu:)
To była naprawdę niezwykła wizyta w tym miejscu - przed nami nie było ani jednej, jedniusieńkiej osoby! Jako, że sprawy udało się załatwić szybko i skutecznie, postanowiliśmy jeszcze jakoś wykorzystać wolny czas i wybrać się do Muzeum Sztuki Współczesnej (krakowski MOCAK).

Własnie gdy odpalałam silnik auta zadzwonił telefon. Z przedszkola - synek źle się czuję. Mój mąż hmm - być może nawet odetchnął z ulga, bo na myśl o sztuce współczesnej chyba dostaje gęsiej skórki.... A ja ostatnio ma w sobie coraz więcej luzu wobec zmieniającej się jak w kalejdoskopie rzeczywistości, więc nawet się nie zdenerwowałam całą sytuacja, zwłaszcza, że i tak Kubuś stosunkowo rzadko choruje.
Siedzieliśmy więc całe popołudnie w trójkę w domu, przy sałatce greckiej z tostami:)
A gdy płeć brzydka już zasnęła, udałam się na Walentynki z Mamą do Galerii Krakowskiej;)

A, właśnie - byłabym zapomniała - przecież zrobiłam sobie na Walentynki całkiem specjalny make-up. Wprawdzie dopiero późnym popołudniem;) No i pstryknęłam mu kilka fotek:D

Najpierw wyglądało to jakby narobił mi na oko ptak... a to tylko punktowo nałożona baza z białej kredki:)


Moje oko bez makijażu jest smutne i oklapnięte oraz mało wyraziste, mimo dość ciemnej oprawy. Tak ma fason, no. A z tą bielą to już w ogóle kosmos o_0 ;) 


O, zaraz zaraz, jakby coś się zaczyna dziać! Inglot 117. 


I kontur z czerni - cukierkowe kolory lubię łamać czymś ciemnym. 


Roztarcie górnej granicy szampańskim złotem (złoto kocha turkus!).



Rozcieram granice między opalizującym Inglotem a smolistym Sleekiem...


Czarnym cieniem rysuje całkiem brawurową kreskę dostosowaną jednak do mojego kształtu oka. Kreska łączy też górną i dolna powiekę. 


Na dolnej kresce przenika się mocniejsze złoto, turkus oraz czerń w zewnętrznym kąciku. Dolna granica tej kreski tez obwiedziona jest cieniuteńką czarną linią. A wywinięcie kreski, zwane popularnie jaskółką zaakcentowałam wspaniała kredką w kolorze neonowego, ciepłego błękitu. A na środek górnej powieki mgiełka złotego pyłku... 


No, poszalałam - zaraz wychodzę w miasto:D


Usta nudziakowe. Catrice 010 - klasyk. (brodę musiałam uciąć bo wyszła pierońsko długaśna;))


I jeszcze kilka ujęć:) Ta kolorystyka jest zupełnie niewalentynkowa, prawda? 

















Tak, ta historia skończyła się happy endem:) Kwiatki są. Co ciekawe, tego dnia dostałam też jeszcze jedną walentynkę - cynamon:))) 

Jak Wam się podoba? 

pozdrawiam
Marta 


niedziela, 9 lutego 2014

Sposób na kolorowy liner z kredką Nyx Milk

Ten sposób pokazywała kiedyś chyba Katosu... Nie jestem pewna, ale wpadł mi w pamięć:) Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu osławionej kredki z firmy Nyx w kolorze Milk, więc kiedy zachciało mi się pastelowo-neonowej żółtej kreski, wiedziałam co robić.

A co robić?

Na jakąś łatwa do zmycia powierzchnię należy zetrzeć np. nożyczkami do manicure odrobinę cienia w wybranym kolorze (w tym przypadku żółcień z Inglota) a obok - wydobyć (również nożyczkami) nieco białej kredki. Wymieszać - mnie najlepiej wychodzi to palcem. W efekcie powstanie gęsta pasta o pięknym, rozbielonym, żółtym kolorze, mój idealny lajner na dzisiaj:)



Następnie nabieramy powstałą pastę na pędzelek. Nie musi być supercienki, te jasne kolory są bardzo wybaczające i nie wymagają chirurgicznej precyzji - więc są idealne dla nierównych, marszczących się powiek, na których bardzo trudno namalować idealna kreskę ciemnym kolorem - jak w moim przypadku:) 

Na całą powiekę nałożyłam cień perłowy, fioletowy w odcieniu lawendowym (Inglot 420). Nie chciałam, by kolor bł zbyt ciemn i agresywny, tym niemniej wybrałam kolor przeciwstawny do żółcieni, by ja jeszcze podkreślić. 

Wyszło tak (wybaczcie zapuszczone - dosłownie i w przenośni - brwi;)):

 


Ponieważ kreska na górze jest maksymalnie jasna i rozbielona, by dodać oku konturu i wyrazistości na dolnej linii rzęs pojawiła się kruczoczarna kredka z Avonu - Supershock. Żółty liner nieco wybrudził rzęsy od góry, co zauważyłam dopiero po przerzuceniu zdjęć na komputer;) By temu zaradzić, można by było pomalować rzęsy tuszem jeszcze od góry (co robię rzadko, ale jak widać, czasem ta technika wizażystów się przydaje;)) 


Kąciki wewnętrzne oczu zaznaczyłam srebrzystą perłą z palety Sleek Vintage Romance. 







 Jasna kreska jest również dobrym rozwiązaniem dla opadającej powieki, gdzie czarny liner (którego i tak czasem używam;)) wyciągnięty w "jaskółkę", może podkreślić fałdki i zagięcia w zewnętrznym kąciku oka. W tym przypadku jest dużo bardziej korzystnie:)




Taki makijaż wspaniale podkreśla rzęsy. Czarna kreska bezlitośnie je optycznie zjada, (co widać np. tutaj) natomiast w tym przypadku prezentują się w całej okazałości, bez uszczerbku na długości. 



Tak się zajarałam, że na pewno spróbuję jeszcze innych kolorów - mieszanek cienia i kredki Milk. Ten rozbielony efekt jest niepowtarzalny, sam cień (np. z użyciem Duraline) wyglądałby zupełnie inaczej, w niektórych przypadkach bardziej mdło. Poza tym ta świetnej jakości kredka nadaje naszemu linerowi trwałości i ułatwia jego aplikację. Spróbujecie?;) 

pozdrawiam
Marta 



niedziela, 2 lutego 2014

Metamorfoza Kasi czyli miłe, niedzielne popołudnie :)

W ostatnią niedzielę spędziłam przemiłe popołudnie u Kasi. W okolicy przemykali mniejsi i więksi mężczyźni, co zupełnie nam nie przeszkadzało gawędzić o kosmetykach, makijażu i... o dzieciach;) Takie własnie babskie pogawędki na luzie tygrysy lubią najbardziej:) A'propos tygrysów... udało mi się nawet jednego spotkać:) Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że ta długowłosa piękność o sowiej twarzy nosi prawie takie samo imię jak mój "kot rodzinny" - Szisza versus Szyszka;)

Zresztą zobaczcie:



No dobra, nie o tym miało być... Zobaczmy, jak wyglądała ta mini-metamorfoza imprezowa. Bardzo się ucieszyłam, że Kasia zażyczyła sobie mocniejszego makijażu w stylu wieczorowym - mogłyśmy trochę zaszaleć, a przy okazji zwrócić uwagę na kilka zasad, które przydadzą się również do zwykłych "dzienniaków".

Od razu uprzedzam, że malowałyśmy się przy świetle sztucznym, potem w kilku miejscach w domu szukałyśmy jak najlepszego światła, stąd różnice w oświetleniu oraz niestety lekkie przekłamanie koloru. Wybaczycie:)

Wersja przed:





A tak wygląda wersja "po ": 


Kasia ma bardzo ładne, regularne rysy twarzy. To, co zrobiło nam największą różnicę, to podkreślenie oczu oraz brwi. Kasia ma ładne, podkręcone rzęsy, które są jasne, przez co bez tuszu - zupełnie niewidoczne, cały ich urok ujawnił się dopiero po zaznaczeniu maskarą. Co do brwi, są one bardzo delikatne i jasne i koniecznie wymagają podkreślenie, choćby niezbyt mocnego. Dla uzyskania bardziej naturalnego i mniej pudrowego efektu, po przyciemnieniu brwi cieniem w kolorze chłodnego brązu, nadałam im strukturę przeciągając po samych włoskach barwionym żelem utrwalającym z Delii. 

Moja rada dla Kasi - koniecznie maluj brwi! Choćby tak delikatnie, jak na naszym makijażu. 



Makijaż jest kolorowy i błyszczący, w sam raz na imprezę, jednak pewne jego cechy jak najbardziej można zastosować na co dzień. Szare oczy z zielonymi oraz niebieskawymi refleksami fajnie można podkreślić wszelkimi ciepłymi barwami cieni oraz pochodnymi czerwieni. Stąd też głównym bohaterem makijażu został różowy cień z Kobo opalizujący na złoto oraz ciepłe bordo z Inglota - by nadać głębi w zewnętrznych kącikach. Wewnętrzny kącik rozjaśniłam subtelnym, szampańskim złotem (żółte złoto byłoby już "przedobrzeniem"). 



Na sam środek powieki ruchomej, by jeszcze bardziej ja uwypuklić i dodać całości wieczorowego, nieco szalonego charakteru, nałożyłam prasowany brokat w kolorze piaskowym z mojej ulubionej palety Too Faced o której pisałam tutaj. Utrwaliłam go fikserem z Vipery. 


I w chłodniejszym świetle:


 Ponieważ miał to być makijaż imprezowy, na dolnej powiece wylądował fiolet, a przy wewnętrznym kąciku - świecący opalizujący turkus. Sam w sobie ten odcień teoretycznie nie jest najkorzystniejszy do koloru oczu jaki ma Kasia, ale wcześniej tak mocno wydobyłyśmy jej tęczówkę burgundem, różem, złotem i fioletem, że na akcent kolorystyczny w postaci odrobiny zielonkawego turkusu jak najbardziej mogłyśmy sobie pozwolić (tym bardziej, że moja modelka ma podobny cień w swoim zbiorze).

Na górnej linii rzęs oraz na dolnej linii wodnej wylądowała kredka żelowa Avon Supershock.



 Jeszcze kilka słów o szmince: użyłam przepięknego koloru lekko brzoskwiniowego różu z dość mocną złota poświatą. Taki ciekawy efekt dobrze komponował się z opalizującym na złoto różem na oku. To szminka z YSL, numeru niestety na niej nie ma, ale mogę Wam polecić tańszy odpowiednik z firmy Gosh, numer 008 magic peach, już ja sobie upatrzyłam w drogerii;)

Moja rada - Kasiu, nie zapominaj o malowaniu ust! Zauważ, że po pomalowaniu widać, że są bardzo zmysłowe i mają ładny kształt. Dobrze im robi taka świetlista szminka, ale na co dzień równie dobrze sprawdzi się błyszczyk.

 Wybrane kosmetyki użyte w makijażu:

Inglotki + Kobo


I numerki:






 Ale najpiękniejsza jest Szisza - nawet bez makijażu;)




Jak Wam się podoba?;)

pozdrawiam!
Marta